Dovolená Řecko – slunce, moře, ouzo

foto-dovolenaDovolená v Řecku – to je každoroční realita pro statisíce Čechů. Tedy – abychom byli přesnější – dovolenou v Řecku si každý rok užije asi tři sta tisíc Čechů. V posledních letech je od dovolené v Řecku příliš neodradila ani ekonomická krize, která v Řecku už několikátý rok trvá.

Co si vůbec představit pod pojmem „dovolená Řecko“? V první řadě určitě krásné pláže a čisté moře. Řecko tvoří kromě pevninské části asi 2000 ostrovů a jeho pobřeží má délku asi 14 tisíc kilometrů. „Dovolená Řecko“ – to jsou také místní příjemní a srdeční lidé, taverny nebo historické památky.

Dovolená Řecko – zkuste místní kuchyni!

Na dovolené v Řecku by vám také neměla uniknout místní kuchyně. Řecká kuchyně – to je mix asijských, arabských a evropských vlivů, kterým prostě nejde odolat. Dejte si na dovolené v Řecku tzatziki, musaku nebo tradiční gyros. Dovolená v Řecku – to by mělo být i synonymum pro posezení v taverně nad ledovým frappé. Jen pozor na siestu – ta je tu dokonce zakotvená i v zákoně. Odpoledne se prostě v Řecku nepracuje.

Stojí také za zvážení, jestli zvolíte dovolenou v Řecku s all-inclusive, polopenzi, nebo pobyt bez stravy. V prvním případě se nemusíte o nic starat, ale zase si neužijete právě taveren a restaurací mimo hotel.

Při výběru dovolené v Řecku také zvažte termín. Vadí vám velké horko a spousta lidí? Pak jeďte mimo sezonu. To je v Řecku chladněji a méně turistů. Zároveň vás tato dovolená v Řecku vyjde levněji než v hlavní sezoně.

Konkrétní nabídku zájezdů najdete na stránce Zájezdy Řecko.

Poznejte Řecko víc

další řecké ostrovy »

Partneři

CK Alex

Láká vás dovolená v Řecku? Jeďte s dlouholetým specialistou na Řecko - s CK Alex.

Články o Řecku

Navštivte italský ostrov Ischia.